Teknik Bilgi

MODÜLER DEPO NEDİR?


        Modüler depolar birçok farklı alanda rahatlıkla kullanılabilen ve parçalar halinde üretilen depo tipidir. İster açık alanlarda isterseniz de kapalı bir alanda kullanabileceğiniz bu depolar, eski depolara kıyasla daha sağlıklı ve uzun ömürlüdür. Üretiminde kullanılan Galvaniz ya da AISI 304 veya 316 Kalite Çelik depolar içerisindeki suyun ve farklı sıvıların standartlara uygun bir şekilde depolanmasına imkan tanır. Ayrıca uzun ömürlü olmasının sebepleri arasında kullanılan materyallerin kolay deforme olmaması gelir. Bunların aksine istenilen alan için özel olarak üretilebilen bu depo ihtiyaca uygun şekilde genişletilebilir. Çünkü istenen miktarda parçalar eklenerek optimum kullanım alanı sunar. Herhangi bir kaynağa ihtiyaç duymadan direkt olarak civata yardımı ile birleştirilmesinin yanı sıra modüller halinde üretildiği için kullanılacak yerde kolayca birleştirilerek kullanıma hazır hale getirilebilir. Bu depolar ve diğer ürünlerimiz hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz web sitemizden yardım alabilir ya da uzman ekibimizi arayabilirsiniz.


MODÜLER DEPOLAR HANGİ AMAÇLA KULLANILIR?

         Modüler depolar içindeki sıvıyı en pratik ve sağlıklı depolama yöntemi olup, kullanım amacına uygun olarak AISI 304 veya 316 Kalite Çelik ve Galvaniz olarak üretilmekte ve bu depolar daha çok su depolamak amacıyla kullanılmaktadır. Modüler depolar kullanım amacına uygun malzemeler kullanılarak, İçme ve Kullanma Suyu Deposu, Yangın Suyu Deposu, Tarımsal Sulama Deposu amacıyla kullanılabildiği gibi standartlara uyması şartıyla bir çok sıvı maddeyi de depolama amacıyla kullanılmaktadır. Bu tip depoların hangi tip sıvı malzemeler ve ne amaç için kullanılabileceği ile ilgili firmamıza başvurabilir ve bilgi alabilirsiniz.


MODÜLER DEPOLARDA KULLANILAN MALZEMELER NELERDİR?


Elektro (Hazır) Galvanizli

Sıcak Daldırma Galvanizli

AISI 304 / 316 Kalite Çelik

Termoplastik Kaplamalı

Grp (Glass Rainforced Polyester / Cam Elyaf Takviyeli Polyester) Modüler Depo


GRP (GLASS RAİNFORCED POLYESTER / CAM ELYAF TAKVİYELİ POLYESTER) MODÜLER DEPO NEDİR? NE AMAÇLA KULLANILIR?


        GRP (Glass Rainforced Polyester / Cam Elyaf Takviyeli Polyester) modüler su deposu özel olarak kullanılan sertleştirici reçine ve termopolyester cam elyaf malzemelerin dolgu ürünleri ile kullanılmasıyla beraber yüksek basınç altında belli proseslere tabi tutalarak üretilen özel kompozit bir üründür. GRP malzeme kullanılarak üretilen depoların UV ışınlarına karşı geçirgenliği düşük olduğundan depo içerisinde bakteri oluşma ihtimali de oldukça düşüktür. Bu tip depoların hangi tip sıvı malzemeler ve ne amaç için kullanılabileceği ile ilgili firmamıza başvurabilir ve bilgi alabilirsiniz.


MODÜLER DEPOLAR NASIL ÜRETİLİR? NASIL KURULUR?


        Modüler depolar yüksek kapasiteli preslerde soğuk sıvama yöntemiyle üretilir. Preslerde üretilen bu parçalar gerekli düzeltmeleri ve temizlikleri yapılarak yine özel olarak hazırlanmış delik açan preslerde yan yüzeylerine delikler açılarak üretim aşaması bitirilir. Üretilen depo parçaları civata, conta ve diğer sarf malzemeleri eklenerek özel ölçülerde hazırlanmış paletler üzerinde ambalajlanır ve sevk edilecek duruma getirilir. Ambalajlanması tamamlanan ürünler siz değerli müşterilerimizin verdiği sevk adreslerine sevk edilerek montaj öncesi aşaması tamamlanır. Deponun kurulacağı alana sevk edilen depolar yönlendirilen montaj ekiplerimiz tarafından montajları tamamlanarak su testi yapmaya hazır hale getirilir. Montajı tamamlanan depolar mümkün olması ve su sağlanması durumunda doldurularak ve su testi yapılarak siz değerli müşterilerimize su testinin yapıldığına dair formlar doldurularak teslim edilir. Montaj sonrası suyun sağlanamaması durumunda su testi müşterilerimiz tarafından yapılacaktır. Montajı yapılan ve devreye alınan modüler depolar içine koyulacak suyun niteliğine göre belirli dönemlerde boşaltılarak temizliği ve bakımı yapılır. Bu durum depo içindeki suyun daha sağlıklı olmasını sağlamakla birlikte depoların ekonomik ömrünü de uzatmaktadır.


Teknik Bilgi Galeri


Teklif Al
Hemen Ara
Whatsapp